ژاک پره ور

 

 

ژاک پره ور/ Jacques Prevert، شاعر فرانسوی (۱۹۰۰-۱۹۷۷)، شاعری ساده نویس است با نگاهی کودکانه. گزندگی ندارد. نگاه می کند، می اندیشد، تاسف می خورد. گاه چشمانش مرطوب می شوند، گاه از امید برق می زنند، اما در همه حال، چه زمانی که بغض می کند، چه زمانی که خشمگین است، دوست دارد نوازش کند و نوازش شود. او در شعرهایش، همیشه یک کودک بزرگسال است. ساده می سراید. سادگی نافذ اشعارش ، ذهن شنونده را لحظاتی متوقف می کند. اندیشه ای که شعرهایش از آن عبور می کند چنان آرام است که گویی روحی از آنجا می گذرد. او رندی است که می داند چگونه با تجاهل توصیف کند. شعرهایش از پوشش سنگین و مجلل فیلسوفانه به دور است. دوست دارد زندگی را با کلمات ساده و جملات شکسته نزدیک آورد و بدون نتیجه گیری تمام کند،‌ نتیجه ای که در واقع، ما را به خود نزدیک می کند. و ظرافت نهفته اندیشه انسانی خواننده را بر او آشکار می کند.

 

/ 5 نظر / 65 بازدید
سحر

در حوالی شب پرسه میزدیم و از درز پنجره های کوچک ستارگان قطره قطره نور میچکد. "نجوای چند سایه زیر سپیدار و خیابانهای خالی از سلام و تبسمهای تلخ شب......." صدای شب فقط همین بود سکوت" ما از این جاده گذشتیم و هزاران هزار خاطره ره اورد این جاده هاست. بی انکه بدانم این همه بغض گره بسته در گلویم از چیست؟؟؟؟ غبار پیراهنم را میتکانم ......... تموم زندگیم لبریز میشه از حسرت سلام عزیز..نمی خوای به من که تازه وبلاگم راه اندازی کردم سربزنی .راستي پايين نظرات لينك آموزش فال قهوه و تعميرات خودرو رو هم گذاشتم دوست دارم نظرت در مورد اين لينكها هم بدونم....من که سرزدم دوست دارم تو هم یه سر بزنی مهربون..اميدوارم اين رفت و آمدها ادامه داشته باشه منتظرتم مهربونم.

mitra

خيلي خوب بود به منم سري بزن

نارگستر

سلام دوست عزيز پست قشنگتو خوندم. اگه دوست داشتي به سايت ماهم سر بزن. اجراي مراسم نور افشاني ويژه جشن ها و عروسي ها فروش محصولات نور افشاني مجاز توليد داخل خوشحال ميشويم شريک جشنهايتان بشويم.

شبکه اجتماعي کروم

دوست عزيز ما شما را به عضويت در شبکه اجتماعي کروم دعوت مي کنيم. شما با عضويت در اين شبکه مي توانيد به رايگان از امکانات زير برخوردار شويد: -برخورداري از پروفايل براي استفاده در محل کار و يا استفاده شخصي - امکان ايجاد وبلاگ و به اشتراک گذاري آن - امکان ايجاد البوم تصاوير و بارگذاري تصاوير در آن - امکان ايجاد آلبوم موزيک و بارگذاري موزيک در آن - ايجاد کلوب و امکان عضويت در کلوب هاي مختلف - ايجاد نظر سنجي و شرکت در نظرسنجي هاي مختلف - امکان گفتگوي آنلاين و برقرار ارتباط با دوستان - بازي هاي آنلاين و دهها امکان ديگر... براي عضويت بر روي لينک زير کليک نمائيد. www.mycroom.com